نت‌های بویایی

قدرت عطرها

یک جفت صندل، یک شلوار جین، یک سایه خوشرنگ ویک رژلب می‌تواند باعث شود که یک زن احساس خوبی نسبت به خودش داشته باشد! اما در این میان چیز دیگری هم هست که می‌توان با آن حس جذاب و خواستنی بودن را تجربه کرد: عطرها و ادکلن‌ها!

بر اساس داده‌های وبسایت http://www.statisticbrain.com/ فروش سالانه عطر و ادکلن در دنیا بیش از ۲۹میلیارد دلار است و بر اساس تحقیقی که به تازگی انجام شده، فقط ۱۷٪ خانم‌ها از عطر استفاده می‌کنند.

چه چیزی باعث میشه که عاشق عطر باشیم؟

ولی حالا این سوال مطرح است که واقعا چه چیزی باعث می‌شود عطر و ادکلن اینقدر محبوب و پرطرفدار باشد؟

عطرها چه نقشی در جذابیت و ایجاد احساس رمانتیک ما دارند؟

واقعیت این است که عطرها هزار حرف نگفته درون خود دارند. آن‌ها باعث می‌شوند روی افرادی که ملاقات می‌کنیم تاثیرگذار بگذاریم.

در تبلیغات عطر و حضور این عنصر دوست داشتنی در رسانه‌های اجتماعی، این شعار نهفته است: شما می‌توانید تجربه تغییر زندگی! در حقیقت با یک عطر می‌توانید یک پیام تجاری را به میلیون‌ها نفر منتقل کنید.

می‌توان گفت عطرها تا زمانی که در شیشه‌های خود محصور هستند، قدرت خود را نمایش می‌دهند. اما به محض اینکه از آن بیرون آمدند قدرت‌شان ،در نمایش شخصیت آدم‌ها نمایان می‌گردد.

عطرها روحیه ما را تغییر می‌دهند. آن‌ها باعث می‌شوند تا خوشحال‌تر باشیم. اعتماد به نفس بیش‌تر و تمایل بیشتری برای معاشرت داشته باشیم.

نت‌ها و احساسی که ایجاد می‌کنند

بعضی از عطرها همچون کوکتل‌ها، ترکیبی از نت‌های مختلف هستند، مثلا رایحه یاس باعث ایجاد شادی می‌شود یا رایحه مرکبات باعث ایجاد جنب‌و‌جوش و احساس خوب.

بوی بنفشه به آدم‌ها کمک می‌کند تا شروع جدید را تجربه کند و عطر آن بوی عشق را به همراه دارد. مُشک جذابیت جنسی را زیاد می‌کند و پچولی (نعنا هندی) باعث حس مثبت بودن و قدرت‌مندی می‌شود. کهربا یا عنبر هم به شماکمک می‌کند تا خونگرم‌تر و مهربان‌تر باشید.

عطرها و خاطره‌ها

شاید این سوال پیش بیاید که آیا یک عطر خاص می تواند روی روابط شخصی آدم‌ها تاثیر بگذارد؟ بدون شک جواب مثبت است!

چرا که حس بویایی قوی‌ترین احساس در افراد است و باهوش‌ترین حس بین حواس پنج‌گانه آدمی‌ است.

اون‌ها می‌توانند هر چیزی را به یاد ما بیاورند، یک دوست قدیمی، یک روز گرم تابستانی در کنار دریا، آشپزخانه مادربزرگ یا هر چیزی را که زمانی از آن خاطره داشتیم.

بنابراین اگر همیشه از یک نوع عطر خاص استفاده می‌کنید و به دیدار کسی می‌روید که دوستش دارید، این بو تا همیشه می‌تواند یادآور شما برای آن فرد باشد. در حقیقت این عطر امضای شماست برای آن فرد!

عطری که می زنید نشان دهنده شخصیت شماست. عطرها می‌توانند ما را معرفی کنند و بگویند ما چه کسی هستیم و تصویری از ما در ذهن دیگران ایجاد کنند.

عطرها قدرت عجیبی در ایجاد جاذبه فیزیکی بین افراد دارند. یک بوی خوب و جذاب بر روی پوست مرد یا زنی که شما عمیقا دوستش دارید، باعث می‌شود که شما حس بی‌نظیری را تجربه کنید که با هیچ حسی در روی زمین قابل مقایسه نیست!

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *