برندها, سازنده‌های عطر, عطر جدید

بررسی عطر وانیلا وایبز

ساخته شده از قلب یا ذهن؟

Juliette Has A Gun از نظر بویایی به طرز چشمگیری متناقض است ، با طیفی که شامل نت های طبیعی و مصنوعی ملایم و شدید است. این تضاد از منظر زیبایی شناسی بصری هم به شکلی دیده می شود که گویی عطر وانیلا وایبز به بعضی از بازارها و جمعیت‌ها پیوند می خورد ولی با دیگران صاف و صادق نیست!

وانیل ویبس در نظر داشت تا وانیل را به سمت جهت های جدید سوق دهد. با این وجود ، هم از منظر طراحی و هم از نظر بویایی، قادر به نشان دادن هرگونه پیشرفت در استراتژی بویایی همزمان وانیل با دیگر نت‌ها نیست. در واقع با عدم دستیابی به اجماع در بین نتها روبرو شده است!  ولی آیا این الزما ناخوشایند است و رضایت بخش نیست؟؟

هنگامی که عطر وانیلا وایبز را می‌بویید، پیشنهاد می کنیم:

چشمان خود را ببندید و به وسعت بیکران بیابان منتقل شوید. ناگهان ، او بی‌پروا ظاهر می شود . وانیل طبیعی جذابیت های آفروفیزیا را نشان می دهد. او قلب خود را بر روی نمک دریا، مواد معدنی و کریستال‌ها قرار می دهد. تحت تأثیر  چشمان یخی‌اش، نمی‌توانید نگاهتان را از او دور کنید. این برخورد مانند هماهنگی با آواهایی است که از دور طنین انداز می شوند ،

رومانو ریچی، صاحب نام تجاری ، گفته است که او می خواسته مدتی با وانیل کار کند و به دلیل اینکه طرفدار عظیمی از نت های شیرین نیست، خود را به چالش کشیده و نمک دریا را انتخاب کرده است.

در ادامه وی توضیح داد: “من می خواستم وانیلی درست كنم كه از مسیر اصلی خارج شود. به عبارت دقیق‌تر،  این ایده ی هارمونی نمک و وانیل بود که مرا راهنمایی کرد که دوگانگی بین نت های شیرین و معدنی را بوجود بیاورم. ترکیبی خورشیدی و شهری  که کاملاً تصویر یک الهه یخی را در بیابان ترجمه می‌کند.

نت های عطرهای وانیلا وایبز:

بالا: نمک

قلب: وانیل ،
ارکیده

پایه: چوب صندل
، لوبیا تونکا ، مشک ، بنزوئین

از ابتدا تا انتها ، کل ترکیب عطر وانیلا وایبز بسیار ساده است و برای کشف چیزهای کمی وجود دارد. تعدادی وانیل که درکنارشان نارگیل و نمک احساس می‌کنید . در قلب نت‌ها گل شکوفه نارنجی است و در پایه با نشانه هایی از کنیاک تمام می شود. این ترکیب شاید از لحاظ تئوری جذاب باشد ولی هر نوع ظرافتی که در جنبه‌های جانبی کار ایجاد شده، کاملاً تحت الشعاع نمکی بودن نت‌های بالایی قرار دارد. گویی نت‌های طبیعی را با چسب مصنوعی به ساحل روشن تافی رنگ مصنوعی دوخته باشند.

وانیل ویبس مطمئناً هیچ چیز جالب و هیجان انگیزی برای وانیل نمکی به ارمغان نمی آورد، در حقیقت می توان گفت  Vanilla Vibes  کپی برداری از یک جامعه نمکی است. به این ترتیب با قیمتی که دارد ، تا حد
زیادی مقرون به صرفه است. ولی متاسفانه طول عمر بسیار ضعیف ، پخش بوی متوسط و کیفیت مواد استفاده شده معمولی است.

با شنیدن نام تجاری  julliet has a gun  شما تا حد زیادی مشتاق خلاقیت، تخصص و منطق هنری فرآیند خلق این عطر هستید. ولی نتیجه نهایی به نظر می رسد فاقد هر معنایی باشد. شاید رومانو ریچی فقط عاشق طعم وانیلی شور باشد و می خواسته طعم و بوی خودش را داشته باشد و تنها با قلبش طراحی کند. در حقیقت هیچ چیز ذهنی در اینجا وجود ندارد ، بنابراین اگر می خواهید این عطر را داشته باشید، بهتر است نسخه ارزان تر وانیل شور را با قیمت مناسب تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *